Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Lotnictwo ogólne (General Aviation) - NOWOŚĆ

Specjalność na kierunku Ekonomia
REKRUTACJA ON-LINE

Nabór prowadzony na studia STACJONARNE


 
Marzysz o pracy w najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorze lotnictwa? Czy wiesz, że loty zakwalifikowane jako General Aviation stanowią większość ruchu lotniczego na świecie, a wykonywane są one przez ponad 362 000 statków powietrznych? Do tej kategorii lotów nie zalicza się lotów rejsowych ani czarterowych. W samych Stanach Zjednoczonych jest tylko 500 lotnisk, z których odbywa się ruch lotniczy wedle rozkładu lotów, natomiast ponad 5000 lotnisk obsługuje loty General Aviation. W rozwój którego z tych lotnisk chciałbyś mieć wkład? Czy chciałbyś być jednym z pierwszych wykwalifikowanych pracowników tego sektora w Polsce? Wybierz międzynarodowe studia General Aviation w języku angielskim!
 

 


Czym jest General Aviation?

Mało osób zdaje sobie sprawę, że większość światowych operacji lotniczych to właśnie loty zakwalifikowane jako General Aviation. To loty nie pojawiające się w rozkładzie lotów na lotniskach, np. loty prywatnych lub wynajmowanych małych samolotów biznesowych (samoloty biorące na pokład do 20 pasażerów głównie dużych korporacji, klubów sportowych, gwiazd filmowych, itp.) szybowców, samolotów obsługujących skoczków spadochronowych czy w końcu loty osób kształcących się na pilotów. Gabaryty samolotów przeprowadzających te operacje lotnicze pozwalają na ogromną elastyczność, gdyż umożliwiają lądowanie nie tylko w zarejestrowanych portach lotniczych, lecz również na małych (często trawiastych) lądowiskach, których liczba jest dziesięciokrotnie większa od liczby lotnisk w skali globalnej. 

 
Dzięki studiom General Aviation we WSIiZ dołączysz do elitarnego grona studentów - jesteśmy jedyną uczelnią w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej, która uruchomiła takie studia.
 
Od lat prowadzimy badania nad rozwojem rynku lotniczego w Polsce i na świecie, w szczególności rynkiem pracy w tej branży. Odpowiadamy na sygnały z rynku, rozmawiamy z naszymi partnerami biznesowymi, pracownikami branży lotniczej, a także z naszymi absolwentami Aviation Management (Zarządzanie lotnictwem), którzy już pracują w różnych liniach i portach lotniczych oraz firmach z branży lotniczej. Nasi absolwenci osiągają sukcesy. Bądź jednym z nich!
 

 

Tego na Podkarpaciu brakowało

 
Rzeszów i całe województwo to region innowacji – tu produkuje się znakomity sprzęt elektroniczny i wojskowy, tu powstają i są rozwijane nowoczesne technologie. Potencjał gospodarczy Podkarpacia można było zobaczyć przy okazji Kongresu 590. Obecni mogli zobaczyć samochód złożony wyłącznie z części wyprodukowanych w okolicznych zakładach. Był silnik od BMW, części od Skody, okna z zakładów Pilkington czy opony z Dębicy. Podkarpacie to też znakomite firmy informatyczne, kosmetyczne i wreszcie zagłębie branży lotniczej. Jedyne czego dotąd brakowało to studia General Aviation (Lotnictwo ogólne), które przygotują kadrę do pracy w branży lotniczej na Podkarpaciu, ale nie tylko.
 

Studiuj General Aviation, bo:

 • Studia prowadzone są w całości języku angielskim, a ich ukończenie zapewni Ci płynność w posługiwaniu się językiem angielskim w biznesie 

 • Zajęcia prowadzone są przez specjalistów-praktyków z zagranicy. Uczyć Cię będą m.in. prof. dr inż. Ulrich Desel, profesor z International University of Applied Science Bad Honnef-Bonn, właściciel firmy consultingowej Desel Consulting, swoje bogate doświadczenie zdobywał w Lufthansa AG, Servisair, Menzies Aviation Ltd. Oraz GlobeGroud Berlin, prof. Heinz Mellaman – profesor z International University of Applied Science w Bad Honnef-Bonn, specjalista ds. planowania i rozbudowy portów lotniczych oraz operacji powietrznych w dziedzinie General Aviation, dr Klaus-Jurgen Schwan – dyrektor operacyjny ds. Obsługi i Planowania General Aviation na lotnisku Schoenhagen, mgr Michael Kohler -  wieloletni pracownik rynku General Aviation i konsultant z firmy WINGX Advance, oraz mgr Serhiy Hontaruk,  praktyk z międzynarodowym doświadczeniem w branży lotniczej m.in. w AECOM National Security Programs dla wojsk NATO w Afganistanie, firmy Ukrainian Helicopters czy linii lotniczej AEROSVIT Ukrainian. Posiadacz certyfikatów organizacji lotniczej IATA. 

 • To unikalny kierunek – jedyny w Polsce i jeden z kilku w całej Europie 

 • To studia w międzynarodowym gronie (ponad połowa słuchaczy to studenci z zagranicy), co tworzy wartość dodaną w postaci budowaniu międzynarodowej sieci kontaktów oraz poznawania innych kultur 

 • Masz możliwość realizacji praktyk w firmach związanych z segmentem General Aviation w Polsce i Europie, w tym m.in. BorgWarner i Pratt&Whitney

 • Zdobędziesz wiedzę i kompetencje potrzebne do podjęcia pracy w jednym z najciekawszych sektorów światowej gospodarki 

 • Studia mają charakter praktyczny – podczas zajęć będziesz realizować studia przypadków oraz pracować w międzynarodowych zespołach nad wspólnymi projektami 

 • Masz możliwość rocznej wymiany studenckiej w Wielkiej Brytanii i powrotu stamtąd z dyplomem ukończenia brytyjskiej uczelni w ramach programu Double Degree 

 • WSIiZ posiada wieloletnie i bardzo bogate doświadczenie w kształceniu w języku angielskim 

 • Korzystamy z nowoczesnych form nauczania – to m.in. gry decyzyjne i grupowe projekty lotnicze

 

W programie studiów m.in.:

 • Aircraft Financing

 • MRO in General Aviation

 • Terminal Development for General Aviation

 • International and National Regulations in General Aviation

 • General Aviation Operations

 • General Aviation Business

 • Airline Network Management

 • Airline Sales and Yield Management

 • Aviation Marketing

 • Air Navigation and Aircraft Operation

 • Airport Management

 

Zdobądź prestiżowy certyfikat ARCPort

Certyfikat wydawany jest przez firmę Aviation Research Corporation  z Vancuver w Kanadzie. Otrzymasz go nieodpłatnie po pomyślnym zaliczeniu przedmiotu „Projekt Lotniczy 2”, który będzie realizowany na 4. semestrze studiów. Jego zdobycie potwierdza średnio-zaawansowane kompetencje w zakresie korzystania z programu ARCPort, który jest symulatorem pracy portu lotniczego. Certyfikat da Ci możliwość pracy w jednym z ponad 80 międzynarodowych lotnisk, które na co dzień korzystają z tego oprogramowania. Komercyjny koszt takiego certyfikatu to około 4000 dolarów.

 

Studia pod patronatem Lufthansy

Na mocy umowy podpisanej z jednym z największych przewoźników lotniczych w Europie – LUFTHANSĄ, w trakcie studiów będziesz kształcić się pod okiem międzynarodowych ekspertów z branży lotniczej.
 
Weźmiesz również udział w organizowanych badaniach dla sektora lotniczego czy specjalistycznych seminariach i konferencjach oraz nawiążesz międzynarodowe kontakty, które pomogą Ci we właściwym kształtowaniu swojej ścieżki kariery.
 

Praktyki

Praktyki zawodowe będzie realizować w szkołach pilotażu lotniczego, działających na terenie Polski i Podkarpacia (Jasionka, Jarosław, Mielec), na renomowanych międzynarodowych lotniskach obsługujących operacje  General Aviation, w Lufthansa Polska, BorgWarner Polska, Pratt & Whitney Rzeszów i w innych firmach z Doliny Lotniczej.
 
© 2011 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.