Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Logistyka w transporcie (Logistics in Transport) - II stopnia

Postgraduate Programme (studia II stopnia)

Nabór prowadzony na studia STACJONARNELogistyka to zaawansowany proces składający się z wąskich, specjalistycznych obszarów. Cel – dostarczyć na miejsce i na czas – ale niezbędne do osiągnięcia tego celu narzędzia i rozwiązania nie są już takie proste. Wybierz logistykę w transporcie i bądź specjalistą w tej dziedzinie. 

 
Logistyka w transporcie w WSIiZ

 

Całość zajęć na specjalności logistyka w transporcie prowadzona będzie w języku angielskim. Dodatkowym walorem specjalności logistyka w transporcie jest szeroka oferta zajęć i warsztatów dodatkowych, podczas których, niejednokrotnie w praktyce, można zweryfikować posiadaną wiedzę. W ramach zajęć na specjalności logistyka w transporcie odbywają się również liczne spotkania z praktykami rynku logistycznego. 


 

W programie studiów m.in.:

  • modele transportu, które składają się z analizy modeli biznesowych w transporcie i firmach specjalizujących się w transporcie wodnym, lądowym i powietrznym;

  • zarządzanie infrastrukturą transportową, dzięki której zdobędziesz wiedzę na temat infrastruktury, która jest wymagana do poprawnego funkcjonowania transportu drogowego, morskiego oraz powietrznego;

  • ilościowe metody używane w transporcie pozwolą Ci poznać sposoby wykorzystania tych systemów do rozwiązywania problemów związanych z usługami transportowymi;

  • ceny i zarządzanie zyskiem, które zapewnią Ci potrzebną wiedzę na temat strategii cenowej oraz zarządzania zyskami w branży transportowej;

  • zarządzanie strategiczne w sieci logistycznej. 

Wszystkie oferowane moduły mają charakter praktyczny. Są wynikiem analiz rynku. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów. W sumie, studia te, oddają realnie specyfikę branży logistycznej. 


Studia w języku angielskim

Ponieważ logistyka stała się branżą międzynarodową, do osiągnięcia sukcesu, konieczna jest znajomość specjalistycznego słownictwa.

Aby Twoja wiedza i w tym obszarze była pełna i efektywna, całość zajęć prowadzona będzie w języku angielskim. Pakiet wiedzy, umiejętności i kompetencji językowych sprawi, że jako absolwent tego kierunku będziesz bardziej atrakcyjny na rynku pracy. 

 

Logistyka w transporcie − certyfikaty 

W czasie studiów na specjalności logistyka w transporcie będziesz mógł przygotować się do uzyskania certyfikatu European Senior Logistician, wydawanego przez Europejskie Towarzystwo Logistyczne (European Logistics Association − ELA). Certyfikat potwierdzi Twoje wysokie kompetencje z zakresu logistyki w transporcie.  

Logistyka w transporcie - okno na świat 

Możliwość kształcenia się w międzykulturowym środowisku pozwoli Ci osiągnąć wysoki poziom znajomości języka angielskiego i znaleźć pracę w przedsiębiorstwach logistycznych na całym świecie. 


 
Dodatkowym walorem kierunku jest szeroka oferta zajęć i warsztatów dodatkowych, podczas których, niejednokrotnie w praktyce, można zweryfikować posiadaną wiedzę. Podczas warsztatów z zarządzania łańcuchem dostaw dowiesz się jak poukładać poszczególne elementy, aby wszystko dotarło na czas.
 

Czas trwania studiów 

- 3 semestry dla osób rozpoczynających zajęcia w semestrze letnim (pierwsze zajęcia w kwietniu)
- 4 semestry dla osób rozpoczynających zajęcia w semestrze zimowym (pierwsze zajęcia w październiku)
 
© 2011 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.