Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Zarządzanie lotnictwem (Aviation Management) - I stopnia

Specjalność na kierunku Ekonomia
REKRUTACJA ON-LINE

Nabór prowadzony na studia STACJONARNEDzięki studiom z zakresu Aviation Management będziesz mógł dołączyć do elitarnego grona studentów - jesteśmy czwartą uczelnią w Europie i pierwszą w kraju, która uruchomiła taką specjalność. 

 

PARTNER KIERUNKU

 

Aviation Management w WSIiZ w Rzeszowie

 

Rynek przewozów lotniczych rozwija się bardzo dynamicznie. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego opracowaliśmy nową, unikatową specjalność.
 
Podstawowa wiedza z obszaru ekonomii stanowi bazę dla specjalistycznych umiejętności z obszaru zarządzania lotnictwem – w szczególności – obsługi lotnisk i linii lotniczych.

 


 
ZDOBĘDZIESZ wszechstronną wiedzę ekonomiczną oraz podstawową wiedzę społeczną i prawną, a także umiejętności praktyczne umożliwiające działalność w obszarze szeroko pojętej aktywności gospodarczej w branży lotniczej.
 
ZOSTANIESZ przygotowany do samodzielnego przeprowadzania analiz, które pozwolą Ci na podejmowanie racjonalnych decyzji ekonomicznych w obszarze związanym z branżą lotniczą.
 
NAUCZYSZ SIĘ również rozwiązywania podstawowych problemów ekonomicznych przedsiębiorstw, organizacji i instytucji lotniczych.
 
Dzięki znajomości języków obcych oraz wykorzystywaniu narzędzi informatycznych będziesz mógł swobodnie poruszać się po międzynarodowym rynku lotniczym.
 

Zdobądź prestiżowy certyfikat IATA

WSIiZ realizuje projekt "Logistyka Kariery" o wartości 600 000 zł. Dzięki niemu możesz skorzystać z prestiżowych szkoleń IATA i zdobyć ich certyfikaty. Będziesz mógł podejść do szkolenia IATA Ground Operations Management lub IATA Cargo Introductory Course.
 
Certyfikaty wydawane przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (ang. International Air Transport Association - IATA) są najbardziej rozpoznawalnymi na świecie dokumentami, które potwierdzają kompetencje pracowników rynku przewozów lotniczych.
 
Komercyjny koszt takiego szkolenia to około 8 tys. zł, a Ty będziesz mógł je zrealizować bezpłatnie.
 
Oprócz potwierdzenia wiedzy i umiejętności z dziedziny lotnictwa, certyfikat jest też gwarancją posiadania najwyższych kompetencji językowych, bowiem szkolenie i egzaminy odbywają się po angielsku
 
W ramach projektu masz szansę wziąć udział w szkoleniu ze specjalistycznego lotniczego języka angielskiego oraz poznać specjalistyczny program do zarządzania projektami. Poznasz też tajniki codziennej pracy menedżerów rynku przewozów lotniczych, spotkasz się ze specjalistami z linii lotniczych, lotnisk oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Weźmiesz również udział w wycieczce fakultatywnej na międzynarodowe lotniska, podczas której zwiedzisz m.in. lotnisko Frankfurt-Hahn oraz europejskie centrum sortujące firmy UPS, które zlokalizowane jest na lotnisku w Kolonii.
 
Projekt będzie realizowany przez 2 kolejne lata, a udział w nim weźmie 40 najlepszych studentów Aviation Management. O przystąpieniu do konkursu zadecyduje średnia ze studiów oraz zaangażowanie w działalność pozadydaktyczną. 
 
 

 

Na mocy umowy podpisanej z jednym z największych przewoźników lotniczych w Europie – LUFTHANSĄ, w trakcie studiów będziesz kształcić się pod okiem międzynarodowych ekspertów z branży lotniczej.

Weźmiesz również udział w organizowanych badaniach dla sektora lotniczego czy specjalistycznych seminariach i konferencjach oraz nawiążesz międzynarodowe kontakty, które pomogą Ci we właściwym kształtowaniu swojej ścieżki kariery.

Dla najlepszego studenta przewidziano wysokie stypendium.

 


 

Po zaliczeniu czterech semestrów studiów wyjedziesz na praktyki organizowane na międzynarodowych lotniskach lub w czołowych liniach lotniczych, gdzie zostaniesz w praktyce zaznajomiony z zarządzaniem liniami i portami lotniczymi. Po powrocie będziesz realizować pracę licencjacką z zakresu objętego specjalnością. 

W ramach specjalności wszystkie przedmioty realizowane są w języku angielskim.

Zajęcia specjalnościowe będą prowadzone przez międzynarodowych specjalistów z branży lotniczej.

 

Każdy pilot potrzebuje lotniska – stań się niezbędną częścią lotnictwa.

 

 

  • Poznaj Kierunek!

 


 

W programie studiów m. in.:

  • Aviation Management and Policy,

  • Aviation Law and Organization,

  • Airline Network Management,

  • Airport Management,

  • Airline Sales and Yield Management,

  • Ground Service,

  • Air Navigation and Aircraft Operation,

  • Cargo Management,

  • Aviation Marketing.

 


 

Studia pierwszego stopnia trwają 6 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

Jako absolwent studiów I stopnia możesz kontynuować naukę na studiach II stopnia w WSIiZ m.in. na kierunku Ekonomia.

Lotnicze kariery naszych absolwentów 

Czy wiesz, że w branży lotniczej menedżerowie średniego szczebla zarabiają od 6 do 12 tysięcy złotych miesięcznie? Za granicą stawki te sięgają nawet 10 tysięcy euro miesięcznie. Wybierz elitarne studia Zarządzanie lotnictwem (Aviation Management) i zostań jednym z takich specjalistów. Przykłady Twoich starszych kolegów pokazują, że warto wybrać te jedyne w Polsce studia!

 
Uczelnia oferuje bardzo dobre programy wyjazdów zagranicznych, dzięki którym mamy większe doświadczenie. Moimi wykładowcami byli m.in. dyrektorzy Lufthansy czy wiceprezydent Airbusa. Najbardziej podobała mi się możliwość studiów z obcokrajowcami, dzięki czemu mogłem używać i sprawdzać swoją znajomość angielskiego nie tylko podczas nauki, ale także w codziennych, koleżeńskich rozmowach.
 
Andrzej Malinowski, absolwent Zarządzania lotnictwem we WSIiZ. Pracuje obecnie w Dziale Rozwoju Siatki Połączeń w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Praca ta polega m.in. na analizie dużej ilości danych, modelowaniu popytu przy użyciu wielu profesjonalnych programów i narzędzi.

 
Nowoczesna, dobrze wyposażona uczelnia, sympatyczni prowadzący i ciekawy program dają dużo możliwości. Największym atutem są zajęcia prowadzone przez praktyków, doświadczonych pracowników sektora lotniczego z różnych krajów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Tak ułożony program i tak doświadczona kadra dają dobre podstawy do rozpoczęcia pracy w lotnictwie. Szeroki zakres wiedzy dotykający różnych elementów lotniczego świata na pewno zaspokoi ciekawość zarówno osób planujących rozpoczęcie pracy w tej branży, jak również doświadczonych pracowników chcących poszerzyć swoją wiedzę.
 
 
Maciej Pasierb, absolwent Zarządzania lotnictwem we WSIiZ. Pracuje jako kontroler ruchu lotniczego.

 
Z wielkim sentymentem wspominam studia we WSIiZ w Rzeszowie. Studiowałem Zarządzanie lotnictwem w latach 2011-2014. Miałem praktyki  w polskim przedstawicielstwie „Deutsche Lufthansa” w Warszawie. Pod koniec trzeciego roku odbyłem staże na międzynarodowym lotnisku Rzeszów – Jasionka. Tuż po studiach szkoliłem się w lotniczej szkole w Warszawie. Nieco później, w ośrodku szkoleniowym w Irlandii. Teraz rozpoczynam karierę jako pierwszy oficer Boeinga 737 w Ryanair. 
 
Aleksander Terech, absolwent Zarządzania lotnictwem we WSIiZ. Pracuje obecnie jako pilot w liniach lotniczych Ryanair.  
 
© 2011 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.