Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Fizjoterapia

Wydział Medyczny

Kierunek oferowany od semestru LETNIEGO


Fizjoterapia we WSIiZ jest kierunkiem medycznym, umożliwiającym zdobycie wykształcenia na poziomie europejskim. Fizjoterapia to nie tylko fizyczny kontakt z pacjentem, lecz także zarządzanie i kierowanie procesem. Dlatego też znaczna część zajęć poświęcona jest planowaniu i kontroli efektywności procesu rehabilitacji. 

 
PARTNERZY KIERUNKU
 
studia rzeszów - fizjoterapia
 
Fizjoterapia studia II stopnia WSIiZ
 
 
Wiedza i umiejętności uzyskane na studiach są niezbędne do kształtowania, podtrzymywania oraz przywracania sprawności i wydolności osobom w różnym wieku, utraconych lub obniżonych w wyniku chorób lub urazów. 

Studia II stopnia znacznie poszerzają wiedzę na temat budowy i funkcjonowania poszczególnych układów człowieka, umiejętności prowadzenia specjalistycznych metod postępowania terapeutycznego w szczególności w zakresie usprawniania, a także umiejętności kształtowania i popularyzowania zachowań prozdrowotnych – bycia animatorem zdrowego stylu życia.
Wraz ze wzrostem liczby osób niepełnosprawnych oraz ze względu na starzenie się społeczeństw rośnie popyt na całym świecie na usługi z zakresu fizjoterapii. 

Ewa Podgórska
Kierownik Biura Karier WSIiZ

 


 

Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty

W maju 2016 roku weszła w życie ustawa o zawodzie fizjoterapeuty (nowa ustawa z września 2015 roku). Co z tego wynika?

Zawód fizjoterapeuty stał się zawodem regulowanym. Ustawa określa m.in. jakie warunki należy spełnić, aby wykonywać zawód fizjoterapeuty. Jednym z warunków jest ukończenie studiów na kierunku Fizjoterapia, przy czym pełne kompetencje do wykonywania zawodu mają wyłącznie absolwenci studiów magisterskich. Posiadanie jedynie tytuł zawodowego licencjata znacznie ogranicza kompetencje i możliwości zawodowe.

Dodatkowo od roku akademickiego 2017/18 roku studia na kierunku Fizjoterapia będą prowadzone wyłącznie jako jednolite studia magisterskie.  Jeśli więc chcesz mieć pełne kwalifikacje i możliwość wykonywania zawodu, to nie ma na co czekać. Magister z fizjoterapii to klucz do kariery - Twoja lepsza przyszłość.

 

 


 

Wspieramy naszych studentów w poszukiwaniu pracy.
Skorzystaj z programu MASTER. 

SPRAWDŹ>>>>

 

Rządowe inwestycje sprzyjają absolwentom

Demografia wyznacza dziś ścieżki rozwoju wielu branż. Społeczeństwo starzeje się. Zauważył to rząd, ogłaszając program budowy tysięcy domów dziennej opieki. To rynek pracy, który rośnie w niespotykanym tempie. Rynek, który będzie potrzebował profesjonalnie przygotowanej kadry.

Program adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+ i ma im zapewnić odpowiednią do wieku i stanu zdrowia ofertę opiekuńczą, edukacyjną, kulturalno-oświatową i sportowo-rekreacyjną.

Planuje się, że przez 6 lat funkcjonowania programu powinno powstać ok. 1200 placówek. Na realizację programu z budżetu państwa zostanie przeznaczone 370 mln zł. To realne miejsca pracy dla absolwentów fizjoterapii.

 


 

Fizjoterapia II stopnia we WSIiZ - praktyczny profil studiów

Fizjoterapia wymaga wykształcenia praktycznego, dlatego ogromny nacisk kładziemy na praktyki – 600 godzin.

 

W trakcie studiów:

 • zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia diagnostyki funkcjonalnej i interpretacji jej wyników;

 • nauczysz się wykorzystać neurofizjologiczne metody postępowania fizjoterapeutycznego w różnych jednostkach chorobowych m. in. w ortopedii, neurologii, reumatologii, kardiologii;

 • zdobędziesz umiejętności planowania i kontrolowania efektywności procesu rehabilitacji medycznej dzięki wykorzystaniu badań czynnościowych dla potrzeb fizjoterapii;

 • będziesz potrafił zaplanować całokształt procesu rehabilitacji, począwszy od badania funkcjonalnego pacjenta, poprzez odpowiednio dobraną fizjoterapię, metody specjalistyczne, pomoce ortopedyczne i inne wyroby medyczne, a skończywszy na kształtowaniu i podtrzymywaniu sprawności i wydolności osób w różnym wieku (zarówno dorosłych jak i dzieci).

 


 

W programie studiów m. in.:

 • metody specjalne fizjoterapii - terapia manualna w dysfunkcjach narządu ruchu;

 • metody specjalne fizjoterapii w rehabilitacji neurologicznej;

 • diagnostyka funkcjonalna i programowanie rehabilitacji;

 • metody specjalne fizjoterapii - usprawnianie dzieci i gimnastyka korekcyjno -kompensacyjna;

 • metody specjalne fizjoterapii - rehabilitacja ambulatoryjna i środowiskowa;

 • medycyna fizykalna i balneoklimatologia;

 • protetyka i ortotyka - inżynieria w rehabilitacji;

 • aktywna rehabilitacja - sport osób niepełnosprawnych;

 • diagnostyka i fizjoterapia w kardiologii;

 • fizjoterapia w medycynie sportowej;

 • masaż limfatyczny i terapia przeciwobrzękowa;

 • kontraktowanie świadczeń w zakresie rehabilitacji leczniczej;

 • rehabilitacja sanatoryjna i uzdrowiskowa;

 • zooterapia w rehabilitacji dzieci;

 • sprzęt i zaopatrzenie ortopedyczne.


 

 Dlaczego warto?

 

Fizjoterapia II stopnia to kierunek perspektywiczny, prozdrowotny i prospołeczny. Dodatkowo, wpisuję się w nurt realizowanej polityki senioralnej i opiekuńczej. Fizjoterapia to obecnie ważna dziedzina medyczna, ale również element współczesnego sportu, odnowy biologicznej, czy profilaktyki zdrowotnej.W skrócie – ludzie żyją co raz dłużej i chcą cieszyć się tym faktem – stąd zapotrzebowanie na fizjoterapeutów będzie rosło.

Sama fizjoterapia to ciekawy, interdyscyplinarny kierunek, który łączy w sobie wiele aspektów ludzkiej fizyczności, ale nie tylko – od dawna wiadomo przecież, że w zdrowym ciele zdrowy duch. 

 

Studia magisterskie na tym kierunku są okazją do zgłębienia tajników np. kinezyterapii, czy fizykoterapii i masażu. Magistrzy fizjoterapii mają obecnie szerokie, wszechstronne i specjalistyczne przygotowanie do pracy. Lepsze, niż Ci, którzy ukończyli tylko studia I stopnia, a co za tym idzie – są chętniej przyjmowani do pracy. Na zakończenie argument formalny, bezdyskusyjny w swej naturze – od 2015 r. fizjoterapia staje się zawodem regulowanym, co znaczy, że aby uzyskać pełnię praw do wykonywania zawodu fizjoterapeuty trzeba ukończyć studia II stopnia w tym zakresie.

 dr Lucyna Sitarz, Katedra Fizjoterapii WSIiZ

 

 

 • Wejdź na ZAJĘCIA
 • Wejdź na ĆWICZENIA

 


 

Centrum Rehabilitacyjno-Medycznym REH-MEDIQ

WSIiZ dysponuje własnym centrum spa & wellness oraz Centrum Rehabilitacyjno-Medycznym REH-MEDIQ, w których będziesz mógł sprawdzić konkretne rozwiązania w praktyce – ćwiczyć, rozwijać się pod okiem doświadczonych praktyków oraz zdobywać nowe umiejętności.

REH-MEDIQ to nie tylko placówka dydaktyczne, to przede wszystkim usługi komercyjne. Możesz mieć więc gwarancję, że po studiach odnalezienie się w pracy nie będzie dla Ciebie problemem.

Centrum wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. W pracowni kinezyterapii pacjenci mogą korzystać z pierwszej na Podkarpaciu i drugiej w Polsce nowoczesnej platformy wibracyjnej BMS. Pracownia zaopatrzona jest też w system oceny funkcjonalnej FMS i Y-balance test (określanie ryzyka urazu u sportowców), kolumnę omega do ćwiczeń funkcjonalnych, salę ćwiczeń równowagi, kontroli nerwowo-mięśniowej i sensomotoryki. 

 


 

Studia II stopnia w trwają 4 semestry, kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

 

Praca w UE dzięki partnerom WSIiZ

 

Wysoka jakość realizowanego we WSIiZ kształcenia znalazła potwierdzenie ze strony specjalistów. Wynikiem konsekwentnie realizowanej polityki projakościowej na kierunku Fizjoterapia jest umowa z działającą na rynku niemieckim agencją rekrutacyjną EuroJob24 oraz Centrum Edukacyjnym Idea,  renomowanym pośrednik pracy specjalizujący się w ofertach z branży medycznej, która specjalizuje się  w ofertach na rynku niemieckim i szwajcarskim.  Obie agencje poszukują kompetentnych i dobrze wykształconych pracowników. 
 
Dzięki porozumieniom zawartym przez WSIiZ studenci i absolwenci kierunku Fizjoterapia będą mogli odbywać praktyki i staże oraz znaleźć zatrudnienie w zawodzie nie tylko w Polsce ale również atrakcyjnych krajach Unii Europejskiej.
© 2011 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.