Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

Nabór na studia STACJONARNE I NIESTACJONARNE 


Kierunek dla artystów i badaczy, marketingowców i dziennikarzy. Wymarzony dla tych z Was, którzy interesują się mediami i multimediami, komunikacją, reklamą i public relations czy grafiką komputerową. Doskonale przygotowuje zarówno do podjęcia pracy w branżach medialnej, kreatywnej i internetowej, jak i do podjęcia dalszych studiów doktoranckich w zakresie nauk o mediach

 

PARTNERZY KIERUNKU
   
 
Partnerami strategicznymi kierunku są Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz Polska Agencja Prasowa. To z nimi pracujemy nad ciągłym unowocześnianiem programu kształcenia dla studentów kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.
 
 
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ w Rzeszowie
 

Profil

 
Studia II stopnia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna mają profil ogólnoakademicki, co oznacza, że skoncentrowane są na rozwijaniu umiejętności analitycznych, pracy w zespole i samodzielnego przetwarzania informacji. 
W głównym bloku przedmiotów będziesz miał okazję pogłębić wiedzę z takich zagadnień jak np.: Analiza dyskursu medialnego, Psychologia społeczna czy Społeczne i kulturowe oddziaływanie mediów.
W ramach zajęć praktycznych na oferowanych specjalnościach, będziesz miał również możliwość opanowania nowoczesnych narzędzi komunikacji, w tym komunikacji marketingowej w internecie.

 

Dedykowane specjalności fakultatywne

 
Dla kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna przygotowano ofertę dodatkowych specjalności: 
 

Co jest dla Ciebie ważne?

 
Po pierwsze, infrastruktura informatyczna WSIiZ zapewni Ci doskonałe przygotowanie do pracy z wykorzystaniem grafiki i multimediów, a także pracy w mediach internetowych oraz w środowisku programów służących do analizy danych w badaniach naukowych. 
 
Po drugie, zajęcia prowadzone są przez autorytety z dziedziny mediów, badaczy zajmujących się na co dzień badaniami mediów i ich wpływu na człowieka i społeczeństwo. Wiedzę i umiejętności praktyczne przekazują naszym studentom dziennikarze, graficy, fotoreporterzy i marketingowcy. 
 
Po trzecie, w ramach programu nauczania na tym kierunku wykładowcy WSIiZ przygotują Cię do pracy przede wszystkim w nowoczesnych agencjach i mediach elektronicznych, jednak otrzymasz także solidną dawkę wiedzy i umiejętności przydatnych w redakcjach mediów tradycyjnych. 
 
Po czwarte, po zakończeniu edukacji, będziesz umiał przeprowadzić podstawowe badania mediów i analizy przekazów medialnych, w tym wizerunku medialnego osób czy instytucji. Możesz pracować na uczelni oraz w instytucjach zajmujących się analizą wizerunku, analizą rynku czy monitoringiem mediów.
 
Przede wszystkim jednak, będziesz w swoich działaniach samodzielny. Pogłębisz również umiejętności zdobyte podczas studiów licencjackich.

 
 
Jeśli masz pytania dotyczące tego kierunku, pisz: ileonowicz@wsiz.rzeszow.pl. Odpowie Ci Prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. Kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – dr Iwona Leonowicz-Bukała.
 
 
© 2011 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.