Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Gospodarka i administracja publiczna

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

 

Nie prowadzimy naboru na ten KIERUNEK

Jeśli chcesz studiować kierunek pokrewny zapoznaj się z naszą nową specjalnością:  Zarządzanie w administracji


Czy chciałabyś mieć stabilną pracę w urzędzie i prestiż społeczny? Czy może marzysz o założeniu własnego biznesu lub pracy w prywatnej firmie w zakresie obsługi administracyjno-prawnej? Postaw na kierunek Gospodarka i administracja publiczna i wybierz elastyczną ścieżkę zawodową. Zwiększ swoje szanse – to jedyny taki kierunek na Podkarpaciu.

Nowoczesny urzędnik powinien nie tylko znać i stosować właściwie przepisy prawa, ale także rozumieć kierunki rozwoju współczesnej gospodarki i mechanizmy nią rządzące. Na terenie województwa podkarpackiego funkcjonują specjalne strefy ekonomiczne, które cały czas prężnie się rozwijają i dają nowe miejsca pracy. Dlatego przedsiębiorcy, ale i urzędy poszukują specjalistów do administracyjno-prawnej obsługi prowadzonej tam działalności gospodarczej i zapewnienia jej stabilności oraz bezpieczeństwa.

Gospodarka i administracja publiczna. Studia w WSIiZ w Rzeszowie


 
Kierunek Gospodarka i administracja publiczna łączy wiedzę z zakresu administracji, prawa, bezpieczeństwa wewnętrznego, zarządzania, socjologii i wielu innych ciekawych i przydatnych dyscyplin. Takie połączenie gwarantuje solidną wiedzę na temat funkcjonowania rynku (sektora prywatnego) i władzy publicznej (sektora publicznego) oraz przygotowanie do umiejętnego wykorzystania tych dwóch istotnych obszarów wiedzy w praktyce. 
 
 
PARTNERZY KIERUNKU 
 
  
 
 

Na tym kierunku możesz studiować
Bezpieczeństwo w biznesie i administracji publicznej
>>SPRAWDŹ<<

 
 

Co w pakiecie wiedzy i umiejętności? 

 • Poznasz przepisy i narzędzia z obszaru administracji, e-administracji oraz mechanizmy działania współczesnej gospodarki;
 • Nauczysz się poruszać w przepisach prawa i wykorzystywać narzędzia elektroniczne w urzędzie; 

 • Nauczysz się odczytywać potrzeby i oczekiwania współpracujących z administracją publiczną przedsiębiorców; 

 • Zrozumiesz rynek, nauczysz się przewidywać trendy rozwojowe w gospodarce, jak również interpretować dane makroekonomiczne;

 • Nauczysz się rozpoznawać zagrożenia zewnętrzne i wewnętrzne w funkcjonowaniu administracji publicznej i działalności firm,

 • Współpracować z różnymi instytucjami w sytuacjach kryzysowych

 • Bezpiecznie prowadzić firmę w sieci.

Coraz częściej poszukiwani są specjaliści zajmujący się administracją i szeroko pojętą gospodarką. Dane z rynku pracy potwierdzają, że specjaliści z powyższych obszarów są i nadal będą intensywnie poszukiwani na rynku pracy. Znajomość przepisów nie jest istotna jedynie dla urzędników – każda działająca na rynku firma musi mieć w swoim zespole osobę kompetentną, która zna i rozumie przepisy oraz urzędowe mechanizmy.

Maryla Rarus
Ekspert Biura Karier WSIiZ

 


 

Dzięki wszechstronnej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, jakie nabyłam w czasie studiów na kierunku Gospodarka i administracja publiczna łatwo weszłam na rynek pracy. Obecnie pracuję w firmie Asseco Poland i jestem z tego dumna. Pragnę nauczyć się jeszcze wielu rzeczy i zdobyć kompetencje, aby stać się skutecznym pracownikiem w swoim zawodzie.
Yanina Halkevych,
Absolwentka kierunku Gospodarka i administracja publiczna we WSIiZ
Junior Software Tester, Asseco Poland

 

 
 
 
 • Poznaj KIERUNEK!
 • Posłuchaj WYKŁADOWCY!
 • Posłuchaj PRAKTYKA!

 

Gospodarka i administracja publiczna – praktyczny profil studiów

Podczas studiów będziesz rozwijał swoje umiejętności rozwiązywania praktycznych zadań z obszaru gospodarki i administracji publicznej. Odpowiednio zbilansowana wiedza połączona z umiejętnościami z zakresu prawa i ekonomii uczynią z Ciebie specjalistę w swojej dziedzinie.  

 

Teoria w praktyce 

 
W trakcie studiów będziesz realizować kilka przedmiotów ogólnoakademickich, które pozwolą pozyskać szerszą perspektywę w spojrzeniu na zagadnienia z Twojego kierunku studiów. Jednak szczególny nacisk w toku kształcenia będzie położony na szlifowanie umiejętności praktycznych. Nie tylko podczas zajęć, takich jak: gospodarka publiczna, podstawy przedsiębiorczości czy zarządzanie publiczne, ale również na praktykach w partnerskich instytucjach i firmach przekonasz się, jak wiedzę teoretyczna przekuć w rzeczywisty sukces.
 

W programie studiów m.in.:

 

 • Gospodarka publiczna

 • Struktura administracji publicznej

 • Prawo administracyjne

 • Prawo handlowe

 • Specjalne strefy ekonomiczne

 • Prawo celne UE

 • Obrót towarowy z zagranicą

 • Globalizacja procesów gospodarczych

 • Zarządzanie publiczne

 • Elektroniczne formy działania administracji publicznej

 • Elektroniczne zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej

 • Tworzenie, pochodzenie i efektywność prawa

 • Podstawy przedsiębiorczości 

 • Gra decyzyjna

 
Oferowany program studiów zbudowany jest w oparciu o aktualny stan prawny, doświadczenie praktyków i wiedzę ekspertów. W sumie jest to kompleksowy pakiet wiedzy i umiejętności umożliwiający sprawne poruszanie się w obszarze nowoczesnej administracji i gospodarki.
 

Certyfikaty na wagę złota 

 
Zdobywane w czasie studiów certyfikaty z pewnością zaprocentują w przyszłej karierze zawodowej. Studiując, możesz uzyskać m.in. Certyfikat e-DOK – certyfikat wydawany wspólnie z Centralnym Ośrodkiem Informatyki, potwierdzający umiejętności zarządzania dokumentami i zadaniami pracowników w administracji publicznej, a także Certyfikat Legislator – certyfikat wydawany wspólnie z ABC PRO sp. z o.o.,potwierdzający umiejętność obsługi  Edytora Aktów Prawnych XML Legislator Standard.
 

Prestiżowe partnerstwo  

 
WSIiZ jest pierwszą uczelnią na Podkarpaciu, która rozpoczęła kształcenie studentów na specjalności e-administracja. Potwierdzeniem naszego wieloletniego doświadczenia w tym obszarze, nowoczesnej bazy informatycznej i wysokiego poziomu nauczania jest objęcie kierunku Gospodarka i administracja publiczna patronatem przez Centralny Ośrodek Informatyki w Warszawie. 
 
WSIiZ jest jedynym obok Krajowej Szkoły Administracji i Stowarzyszenia Administracji Publicznej polskim członkiem International Association of Schools and Institutes of Administration (IASIA, Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół i Instytutów Administracji). IASIA jest partnerem kierunku Gospodarka i administracja publiczna, dlatego program kształcenia jest poddawany ocenie międzynarodowych ekspertów tej organizacji. 
 
Gospodarkę i administrację publiczną patronatem objęło także Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce. 
 
WAŻNE: Znakomita kadra, poważni partnerzy kierunku, nacisk na praktyczne aspekty i współpraca z organizacjami takimi jak IASIA czy COI sprawiają, że kierunek Gospodarka i administracja publiczna to kierunek przyszłościowy. Jako absolwent tego kierunku będziesz mógł elastycznie dostosować się do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. 
 
 

 

 
© 2011 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.