Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Filologia angielska

Wydział Administracji i Nauk Społecznych
REKRUTACJA ON-LINE

 

Nabór na studia STACJONARNE I NIESTACJONARNE


Chcesz wybrać studia filologiczne i planujesz karierę zawodową wymagającą znajomości języków obcych? Studiuj Filologię w międzynarodowym gronie!

Filologia angielska w WSIiZ ukierunkowana jest głównie na sektor biznesowy i jego międzynarodowy charakter oraz wynikające z tego zapotrzebowanie na umiejętności językowe – zarówno w zakresie bezpośrednich kontaktów biznesowych, jak i wykonywania tłumaczeń. Jedyny taki kierunek na Podkarpaciu! 

 

PARTNERZY KIERUNKU

   

Filologia angielska. Studia w WSIiZ w Rzeszowie    
 
Studia Rzeszów. Filologia angielska - Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania WSIiZ
 
 
Oferujemy unikalne specjalizacje ukierunkowane na pracę w biznesie. Kładziemy duży nacisk na aktywne metody nauczania z wykorzystaniem technologii informatycznych i multimedialnych.

Przedmioty realizowane są przez nauczycieli akademickich z wieloletnim doświadczeniem praktycznym oraz profesjonalnych tłumaczy posiadających dorobek w zakresie tłumaczeń pisemnych oraz ustnych.
Międzynarodowe korporacje oraz mniejsze regionalne firmy, inwestujące na rynkach zagranicznych poszukują osób z biegłą znajomością języków obcych. 

Ewa Podgórska
Kierownik Biura Karier WSIiZ
 
 
 
Jeśli zdecydujesz się na wybór tego kierunku studiów, po jego ukończeniu będziesz posiadać znajomość nie jednego, ale dwóch języków obcych – języka angielskiego na poziomie C1 oraz drugiego języka: niemieckiego lub rosyjskiego. Wymiar godzinowy lektoratu z drugiego, wybranego języka obcego jest kilkakrotnie wyższy w porównaniu ze standardowym lektoratem z języka obcego na innych kierunkach.

 


 

 

Podczas studiów m.in.:

  • zdobędziesz wiedzę z zakresu językoznawstwa, historii języka, translatoryki, teorii literatury oraz historii, kultury i literatury krajów wybranego obszaru językowego,

  • nauczysz się rozróżniać rejestry i style językowe różnych rodzajów tekstów oraz właściwie interpretować, przygotowywać i tłumaczyć teksty zgodnie z ich funkcją i specyfiką odbiorcy,

  • zdobędziesz kompetencje niezbędne do twórczego rozwiązywania problemów komunikacyjnych, często będących przeszkodą w efektywnej realizacji przedsięwzięcia.

 
Jako biegły użytkownik dwóch języków obcych, nauczysz się sprawnie posługiwać słownictwem specjalistycznym z różnych dziedzin.  Znajomość zasad komunikacji międzykulturowej pozwoli Ci nabyć kompetencje konieczne do pracy w wielokulturowym zespole.

 

W trakcie studiów będziesz realizować kilka przedmiotów ogólnoakademickich. Dadzą Ci one szerszą perspektywę w spojrzeniu na zagadnienia z Twojego kierunku studiów. Wyposażą Cię one w wiedzę, dzięki której lepiej zrozumiesz pozostałe – praktyczne – przedmioty.
 


 

Kurs przygotowujący do studiów na kierunku filologia angielska  

Sprawdź szczegóły >>>

 
 Jeżeli obawiasz się, czy Twoja znajomość języka angielskiego jest na wystarczającym poziomie i czy w pełni będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, to uczelnia przygotowała dla Ciebie roczne i wakacyjne uzupełniające kursy języka angielskiego.

Sprawdź szczegóły >>>

 


 

Cyfrowe Laboratorium Językowe

Zajęcia, m. in. Phonetics, Listening &Speaking oraz Translation, w WSIiZ prowadzone są w Cyfrowym Laboratorium Językowym, gdzie studenci ćwiczą za pomocą specjalnego oprogramowania fonetykę, korygują własne błędy, a także wykonują zadania językowe ważne w zawodzie tłumacza.
 


 

  • Poznaj KIERUNEK!
  • Wejdź na ĆWICZENIA
  • Posłuchaj WYKŁADOWCY
 
 
 
 
 
© 2011 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.