Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Studia II stopnia

REKRUTACJA ON-LINE
 
 

Czy opinia od dziekana danego wydziału wraz z ustalonymi różnicami programowymi, wymagana jest od dziekana z uczelni którą student kończył?

Nie, jest to opinia od dziekana naszej uczelni, który na podstawie wykazu przedmiotów z całego toku studiów ustala różnice programowe.

 


 

Czy kandydaci na studia II stopnia muszą indywidualnie zgłosić się do dziekana danego wydziału z prośbą o ustalenie różnic programowych? 

Pracownicy rekrutacji w imieniu kandydatów dostarczają do dziekanów poszczególnych działów suplementy, na podstawie których ustalone zostają różnice programowe. Jednocześnie kandydaci na studia II stopnia mogą indywidualnie kontaktować się z dziekanem przed złożeniem dokumentów w celu uzyskania informacji na temat ewentualnych różnic programowych.

 


 

Co decyduje o ilości ustalonych różnic programowych?

Różnice programowe zostają ustalone przez dziekana danego wydziału na podstawie suplementu lub z uwzględnieniem wykazu przedmiotów, ocen i godzin z całego toku studiów potwierdzonego przez dziekanat.

 


 

W jakim terminie student powinien zaliczyć różnice programowe?

Studenci, którym dziekani ustalą różnice programowe, są zobowiązani do ich zaliczenia w ciągu 4 semestrów, jeżeli dziekan danego wydziału nie wyznaczy innego terminu.

 


 

Czy absolwentom WSIiZ są wyznaczane różnice programowe?

Dziekan ustala różnice programowe, jeżeli kandydat na studia II stopnia ukończył kierunek inny niż ten, na który składa dokumenty, nie uwzględniając tego, czy jest on absolwentem WSIiZ-u, czy nie.

 


 

Czy absolwentom WSIiZ przysługuje ulga w czesnym na studiach II stopnia?

Tak. Czesne będzie niższe o 10% przez pierwszy rok studiów pod warunkiem, że złożysz podanie do 30 września. Aby utrzymać zniżkę, średnia ocen po pierwszym roku studiów magisterskich musi wynosić minimum 4,0.

© 2011 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.