Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Uczelnia wielokulturowa

 
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znajduje się w czołówce uczelni niepublicznych o klasie międzynarodowej. Obecnie w WSIiZ studiuje około 1500 studentów zagranicznych, m.in. z Chin, Indii, Nepalu, Iranu, Nigerii, USA, Finlandii, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy, Białorusi, Turcji, Rosji czy Kazachstanu. Dzięki wielokulturowemu charakterowi uczelni, studenci WSIiZ mają m.in. możliwość aktywnego uczestnictwa w różnych imprezach międzynarodowych, organizowanych przez swoich kolegów obcokrajowców.
 
 
Jesteśmy uczelnią międzynarodową i m.in. dlatego nasi studenci mogą stanowić przyszłą kadrę dla polskich firm rozwijających działalność gospodarczą w różnych krajach. Studia w WSIiZ to również budowanie wśród młodzieży z wielu krajów świata wzajemnego zrozumienia, tolerancji, akceptacji oraz rozwijania wrażliwości na odmienną mentalność i zwyczaje. To właśnie wielokulturowość – tak charakterystyczna dla współczesnych nam czasów – jest atrybutem WSIiZ.
 
 
STUDIUJ ZA GRANICĄ
 
Aktywnie współpracujemy z uniwersytetami i instytucjami edukacyjnymi z Europy, USA i Azji. Naszymi partnerami są m.in.:
 
Indiana University – Purdue University Indianapolis (USA), The University of Kansas, Lawrence (USA), University of Illinois, Urbana Champaign (USA), University of Huddersfield (Wielka Brytania), Derby University (Wielka Brytania), Salford University (Wielka Brytania), University of Central Lancashire (Wielka Brytania), Central Ostrobothnia University of Applied Sciences, Ylivieska Unit (Finlandia), Fachhochschule Bielefeld (Niemcy), Europäische Fernhochschule Hamburg (Niemcy), Universität Bielefeld (Niemcy), Champagne School of Management in Troyes (Francja), Instituto Politecnico da Guarda (Portugalia), University of Vic (Hiszpania), Universidad Europea de Madrid, Madryt (Hiszpania), Escola Superior de Tecnologia e Gestao de Portalegre (Portugalia), Zealand Institute of Technology and Business, Campus Roskilde (Dania), Uniwersytet Techniczny w Koszycach (Słowacja), University of Kragujevac (Serbia), Rumuński Uniwersytet Nauki i Sztuki „Gheorge Cristea”, Państwowy Pedagogiczny Uniwersytet im. Iwana Franki w Drohobyczu (Ukraina), Narodowy Uniwersytet im. Ivana Franki we Lwowie, (Ukraina), Uniwersytet Europejski w Kijowie (Ukraina), Narodowy Uniwersytet Techniczny Ukrainy, Narodowy Uniwersytet im. J. Fedkowicza w Czerniowcach (Ukraina), Kastamonu University, Kastamonu (Turcja), Vilnius Business College, Wilno (Litwa), Beijing International Studies University (Chiny), Capital Normal University (Chiny).
 
Bardzo szybko rozwija się sieć naszych partnerów zagranicznych. Współpraca z ośrodkami z całego świata obejmuje m.in.:
 
• program wymiany studentów i pracowników naukowych
• wymianę studencką w ramach praktyk zawodowych
• prowadzenie wspólnych badań naukowych
• wymianę doświadczeń
• organizację wspólnych studiów licencjackich, podyplomowych
• organizację konferencji, szkół letnich oraz warsztatów
 
Chcesz rozwijać swoje umiejętności w międzynarodowym gronie? Sprawdź, jakie masz możliwości!
 
 
STUDIA W CAŁEJ EUROPIE
Erasmus – the Lifelong Learning Programme
 
Dużą popularnością wśród studentów cieszy się europejski program Erasmus, w którym WSIiZ uczestniczy już od wielu lat. W ramach tego programu otrzymasz dofinansowanie na wyjazd za granicę ze środków Unii Europejskiej i będziesz mógł wyjechać na studia na uczelnię partnerską na okres jednego semestru lub nawet roku akademickiego.
 
Partnerami WSIiZ w ramach programu Erasmus są m.in.:
 
• Central Ostrobothnia University of Applied Sciences in Ylivieska (Finlandia),
• Fachhochschule Bielefeld (Niemcy),
• Internationale Fachhochschule Bad Honnef , Bonn (Niemcy),
• University of Kassel (Niemcy),
• University of Vic (Hiszpania),
• Universidad Europea de Madrid (Hiszpania),
• Escola Superior de Tecnologia e Gestao de Portalegre (Portugalia),
• Instituto Politecnico da Guarda (Portugalia),
• Zealand Institute of Technology and Business, Campus Roskilde (Dania),
• Business Academy South West (Dania),
• ESC Troyes (Francja),
• University of Lille1 (Francja),
• Kastamonu University (Turcja),
• Zonguldak Karaelmas University (Turcja),
• Izmir University of Economics (Turcja),
• Yasar University (Turcja),
• Vilnius Business College (Litwa).
 
Podczas pobytu na uczelni partnerskiej studenci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z czesnym na zagranicznej uczelni. Ponadto najlepsi studenci WSIiZ otrzymują zniżki czesnego na naszej uczelni w wysokości nawet do 75%, a także zwolnienia z opłat różnic programowych.
 
PRAKTYKI ZAGRANICZNE
 
W ramach międzynarodowych programów (m.in. programu Erasmus) nasza uczelnia realizuje także projekty praktyk zawodowych oraz staży skierowanych do studentów i absolwentów WSIiZ.
Dzięki zagranicznym praktykom rozwiniesz swoje umiejętności zawodowe, międzykulturowe, językowe, nawiążesz kontakty oraz zwiększysz szanse na znalezienie dobrej pracy. Praktyki/staże trwają od 3 do 12 miesięcy, kierowane są do studentów wszystkich kierunków. Organizowane są głównie za pośrednictwem Biura Karier oraz Działu Współpracy z Zagranicą WSIiZ. Jednostki te współpracują z licznymi instytucjami edukacyjnymi, firmami zagranicznymi oraz strukturami UE.
Wyjeżdżając na praktyki czy staże za granicę, zdobędziesz cenne doświadczenie i środki finansowe na dalszą edukację. Będziesz miał także możliwość zapoznania się z obowiązującym w danym kraju środowiskiem pracy.
 

SZKOŁY LETNIE
 
Istotnym obszarem współpracy zagranicznej są szkoły letnie oraz warsztaty prowadzone przez kadrę międzynarodową. Studenci mają tu okazję pracować w wielokulturowym otoczeniu i zdobyć wiedzę oraz kompetencje przydatne w dalszej karierze zawodowej. Wspólnym przedsięwzięciem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Fachhochschule Bielefeld są, organizowane cyklicznie, zarówno w Polsce, jak i Niemczech, warsztaty z zakresu e-biznesu. Tematyka zajęć jest zróżnicowana i dostosowana do oczekiwań studentów. W ramach szkoły letniej studenci uczestniczą również w programie kulturalno-turystycznym. O jej randze świadczy fakt, że działania w tym obszarze zostały docenione i wsparte po raz kolejny przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Studenci WSIiZ mają również możliwość udziału w międzynarodowej szkole letniej „Lobbying European Union institutions. European Spring School”, która, jak co roku, ma miejsce w Brukseli. Uczestnicy zwiedzają instytucje związane z funkcjonowaniem UE, biorą udział w warsztatach, spotykają się z członkami Parlamentu Europejskiego. Za udział w międzynarodowej szkole letniej uczestnicy mają możliwość uzyskania punktów ECTS.
 
Posłuchaj:
 
 
© 2011 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.