Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Studia dualne – teoria i praktyka w jednym

Iść do pracy czy na studia? Dzięki tej propozycji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nie musisz wybierać! „Studia Dualne”, prowadzone na informatyce, pozwolą Ci jednocześnie zdobywać doświadczenie zawodowe i studiować. 

 
„Studia Dualne” to idealna oferta dla ambitnych studentów, którzy nie boją się podejmować nowych wyzwań. Korzyści z tej formy kształcenia jest wiele – studenci mogą zdobyć nie tylko niezbędne doświadczenie zawodowe, umiejętności praktyczne oraz wiedzę, ale także otrzymać pieniądze, pozwalające na dodatkowy rozwój czy opłacenie czesnego.
 
„Studia Dualne” to dobre rozwiązanie dla pracowitych osób, które chcą jak najaktywniej spożytkować czas studiów – oferują m.in. płatne staże zgodne z wybranym kierunkiem kształcenia. 
 

Studia Dualne dają możliwość pracy w zawodzie w trakcie studiów, a co za tym idzie zdobywania bezcennego doświadczenia, którego nie da się pozyskać w salach uczelnianych. Wiadomo, że dzisiaj każde studia kosztują. Nawet jeśli studiuje się na uczelni publicznej trzeba pokryć koszty utrzymania się w Rzeszowie. Dzięki Studiom Dualnym można przeznaczyć pieniądze na pokrycie kosztów czesnego, a i jeszcze na tym zarobić. O wysokości wynagrodzenia decyduje przede wszystkim zaangażowanie w pracę i ilość wypracowanych godzin.. 

Wojciech Franczyk, student Informatyki


 
 
Często pracodawcy szukają młodych osób z doświadczaniem zawodowym. Nierealne? Dzięki „Studiom Dualnym” we WSIiZ teraz to możliwe. „Studia Dualne” pozwalają łączyć zdolnych studentów z pracodawcami.
 
 

Rozpoczęcie współpracy pomiędzy BorgWarner a WSIiZ jest odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego świata, z jednej story obserwujemy zapotrzebowanie biznesu na specjalistów z danej branży, z drugiej doceniamy gotowość Uczelni do kształcenia praktycznego. Jak powszechnie wiadomo rynek IT cechuje szczególna dynamika zmian oraz przekraczania kolejnych barier. Kluczowym elementem dla sukcesu IT jest innowacyjność i prostota proponowanych rozwiązań, w tym zakresie liczymy na studentów.

Mariusz Penar, Manager IT, Campus BRM

 
 
Na kierunku Informatyka „Studia Dualne” mogą być realizowane w trzech wariantach:
  • Nauka przez praktykę – student realizuje płatne staże w firmie przez okres wakacji lub w trakcie semestru już po ukończeniu I roku studiów.

  • Top programmers – student otrzymuje wsparcie finansowe od przedsiębiorcy, w zamian za to, po skończeniu studiów zobowiązuje się do podjęcia pracy w danej firmie przez określony okres.

  • Fundusz sponsorowany – firma wybiera najlepszych studentów, z którymi w przyszłości chce nawiązać długoterminową współpracę. W trakcie studiów wspiera ich finansowo np. w formie stypendium za wyniki w nauce i inne osiągnięcia. 

 

 
Nabór do programu Studiów Dualnych odbywa się w sposób ciągły. Każdy student może w nim uczestniczyć. Wystarczy, że prześlesz swoje CV do Biura Karier WSIiZ w odpowiedzi na zamieszczone oferty stażowe, następnie przejdziesz procedurę rekrutacyjną ustaloną przez daną firmę.
 
© 2011 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.