Chcesz być na bieżąco z nowościami,
kierunkami studiów i ciekawymi eventami?

Informatyzacja

Jesteśmy liderem w wykorzystywaniu technologii informatycznych w szkolnictwie wyższym w Polsce.

Jako pierwsza uczelnia w kraju wprowadziliśmy zintegrowany system zarządzania uczelnią, którego zalety nasi studenci odczuwają codziennie, korzystając z Wirtualnej Uczelni (wu.wsiz.rzeszow.pl). Wprowadziliśmy również pierwsze w Polsce elektroniczne legitymacje studenckie (ELS) oraz e-indeksy zamiast papierowych. W efekcie tych zmian, rok akademicki 2010/2011 był pierwszym rokiem prowadzenia dokumentacji toku studiów bez indeksów.

 


 

WIRTUALNY DZIEKANAT

Będziesz miał dostęp do informacji o przebiegu Twoich studiów: podziału godzin, ocen z zaliczeń i egzaminów, planu studiów, informacji o prowadzących, aktualnych ogłoszeń. Serwis ten umożliwia m.in. wybór przedmiotów realizowanych w ramach elastycznego systemu studiowania, promotora pracy dyplomowej.
 


 

WIRTUALNA KWESTURA

Uzyskasz dostęp do informacji finansowych: terminy płatności, stypendia, odsetki, wpłaty, itp.

 KONTO E-MAIL

Otrzymasz informacje o uzyskanych ocenach, płatnościach, istotnych wydarzeniach z życia szkoły, organizowanych kursach i szkoleniach, itp. Będziesz mógł również kontaktować się z wykładowcami oraz pozostałymi studentami uczelni.
 


 

KONSULTACJE ON-LINE

Nie tylko odbędziesz konsultacje drogą elektroniczną i będziesz miał dostęp do materiałów dydaktycznych, ale również wybierzesz tzw. przedmioty obieralne, promotora pracy dyplomowej, prześlesz pracę dyplomową do sprawdzenia w systemie antyplagiatowym, będziesz miał również możliwość odbycia egzaminu w formie elektronicznej.

 


BIBLIOTEKA ON-LINE

Możesz przeszukiwać, rezerwować i zamawiać książki za pomocą przeglądarki internetowej. W chwili, gdy książka będzie dostępna, dostaniesz powiadomienie e-mailem.
 


KIOSKI INFORMACYJNE

Po zalogowaniu przez umieszczenie ELS w czytniku, masz dostęp do uczelnianej bazy danych, w tym m.in. do danych z Dziekanatu i Kwestury.
 


DISTANCE LEARNING

Niektóre zajęcia realizowana są w formie DL, czyli nauki na odległość. Do kursów dostajesz się z użyciem przeglądarki internetowej. Uczysz się i rozwiązujesz zadania w domu, a na zaliczenie umawiasz się z prowadzącym. Możesz bezpłatnie realizować DL również z innych specjalności niż Twoja własna, a Twój wysiłek uhonorujemy certyfikatem.
 


TELEFON

Masz również możliwość otrzymywania informacji o toku studiów, czesnym i ocenach z zaliczeń i egzaminów przez telefon: dzięki wiadomościom SMS oraz za pośrednictwem bramki informacji głosowej (Interactive Voice Response – IVR). Sam określasz zakres otrzymywanych informacji.
 


BEZPŁATNE OPROGRAMOWANIE

Dzięki szerokiej współpracy uczelni z firmami informatycznymi będziesz mógł pobrać i korzystać bezpłatnie z wielu programów na swoim prywatnym komputerze w celu przygotowania się do zajęć oraz realizacji projektów i ćwiczeń.
© 2011 - 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wszelkie materiały zawarte na stronie www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl mają wyłącznie
informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.